Vai mācīties angļu valodu?

Vai mācīties angļu valodu?

Angļu valoda ir trešā lielākā valoda, ja skaita to kā dzimto valodu. Tomēr, ja uzskaitām visus tos cilvēkus, kas lieto šo valodu kā otro, trešo vai pat ceturto svešvalodu, tad viņa noteikti kļūst par visvairāk runāto valodu pasaulē. Angļu valoda patiešām ir visur šajā pasaulē, un tā paver plašas iespējas gan darba lainaa netistä, gan izklaides un atpūtas ziņā. Motivācija cilvēkiem mēdz būt dažādākās – viss atkarīgs no mērķa. Nosaukšu vienus no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc varētu apsvērt mācīties vai pilnveidot savas angļu valodas zināšanas.

1. Lielākas darba iespējas
Daudzi lielie un veiksmīgie uzņēmumi visā pasaulē nosaka, ka viņu darbiniekiem jārunā angļu valodā. Tā ir valoda starp klientiem un kolēģiem, neatkarīgi no tā, kāda ir dzimtā valoda. Ņemot vērā, ka pasaule arvien apvienojas un kļūst globāla, tas ir tikai dabiski, ka lielākie uzņēmumi vēlas lielākas sadarbības ar citiem. Tieši šobrīd, šis ir laiks, kad visi arvien vairāk pievēršas angļu valodai kā saziņas līdzeklim darba vidē. Ja vēlies strādāt lielā starptautiskā organizācijā, tad angļu valoda ir prioritārā valoda, kāda būtu jāzina. Mācoties angļu valodu, tu vari sevi labi sagatavot darba intervijām ar jebkuru uzņēmumu, pat valsts līmenī, jo augstas svešvalodas zināšanas sniedz lielākas priekšrocības kā kandidātam.

2. Pašizglītība
Ne tikai mācoties svešvalodu, tu kustini smadzenes – tu vari iemācīties daudz vairāk lietas par pasauli. Šajās dienās salīdzinoši viegli ir iegūt jebkādu informāciju, ja vien saprot angļu valodu. Tiešsaistē ir daudz mācību kursi, kuri izstrādāti, lai varētu iegūt pašizglītību. Angļu valodas zināšanas sniedz daudz lielāku pieeju kultūrā, vēsturē, matemātikā un visās tēmās, kurās esi ieinteresēts. Ir daudz lielisku literatūras, zinātnes, vēstures un sociālo zinātnes darbu, kas tika izveidoti angļu valodā. Tulkojumi bieži vien mēdz atšķirties no sākuma idejas, tāpēc, lasot oriģinālajā angļu valodā, gūsi patiesos ieskatus visā informācijā.

3. Viegla ceļošana
Ceļojot, pienāk daudz situācijas, kad vēlamies sazināties ar vietējiem iedzīvotājiem. Apziņa, ka pasaulē ļoti daudz kaut nedaudz saprot angļu valodu, ļauj nepazust svešā vietā. Iemācoties pāris vārdus vietējā valodā, tu izrādi cieņu iedzīvotājiem, taču, ja ir nepieciešams kaut kas noderīgs, tad vismaz angļu valoda sniegs lielāku palīdzību. Lielākā daļā ārzemju viesnīcās un restorānos vismaz viens darbinieks runās angļu valodā. Tas atvieglo apmešanā slaiku jebkuram klientam. Arī ceļojot darba darīšanās, angļu valoda ir nozīmīga, jo potenciālie klienti visticamāk sazināsies angļu valodā.

4. Viegla mācīšanās
Daudzos gadījumos, ir ļoti viegli iemācīties angļu valodu, jo tā ir saistīta ar dzimto valodu. Piemēram, cilvēki no Eiropas, kuri mācās angļu valodu, konstatē, ka viņu valoda ir cieši saistīta ar angļu valodu. Vācu valodai ir daudz kā kopīga ar angļu, turpretī franču valoda ir ietekmējusi tieši angļu valodas izveidi. Plašie informācijas apjomi un mācību kursi ir izveidoti interesanti, lai katrā vecumā būtu iespēja iemācīties angļu valodu. Resursi ir pieejami plašā apjomā, un ļoti daudzi no tiem ir pilnīgi bez maksas. Bērni iemācās angļu valodu jau no bērnības skatoties multiplikācijas filmas, bet pieaugušie var iemācīties, skatoties filmas angliski. YouTubē var atrast visu, sākot ar cilvēku ierakstītiem video klipiem kā viņi iemācījušies angļu valodu, līdz profesionālām lekcijām. Tiešsaistē mācoties var izmantot Skype pakalpojumus – sazvanoties personīgi. Protams, vislabākais variants kā iemācīties valodu ir – daudz runāt. Sarunājies ar tiem cilvēkiem, kam angļu valoda ir dzimtā valoda, tā tu gūsi priekšstatu arī par slengu, kād tiek izmantots ikdienā, nevis tikai akadēmiskus tekstus no mācību grāmatām.