Studijas bibliotēkas atmosfērā

Studijas bibliotēkas atmosfērā

Studēšana bibliotēkā var palīdzēt daudz skolēniem un studentiem koncentrēties uz uzdoto vielu. It īpaši, ja vienīgā vieta, kur pretējā gadījumā varētu mācīties ir māja, kas patstāvīgi ir trokšņaina. Bibliotēka ir ērta vieta, kur veikt grupu darbus, visiem kopīgi satiekoties. Izmantotās metodes, kā notiek mācīšanās mājas apstākļos un bibliotēkā krietni vien atšķiras.

Studēšana vienatnē
Izlem, kādu studiju priekšmetu vēlies apgūt, esot bibliotēkā. Jau laicīgi sagatavojies, ka pēc nodarbībām dosies uz bibliotēku un paņem mugursomā līdzi visus nepieciešamos pierakstus un grāmatas. Ja tas ir būtiski, ņem līdzi portatīvo datoru. Pārsvarā visi studiju darbi un projekti ir jāraksta datora drukā, tāpēc tev tas būs ļoti nepieciešams. Bet, ja dators konkrētā mācību priekšmetā nav nepieciešams, lieki nenēsā to līdz un atstāj mājās, lai nerasos vēlme darīt papildus lietas. Bibliotēkas plauktos sameklē visas nepieciešamās grāmatas, kas var palīdzēt apgūt vielu.

Lielākās bibliotēkas, kurām ir vairāki stāvi, ievieš speciālas telpas, kur var klusumā mācīties. Visbiežāk, ja bibliotēka atrodas vienā stāvā, tā arī mēdz būt trokšņaina. Ja ir tāda izvēles iespēja, noteikti dodies uz klusāko telpu, kurā tev tiek pievērsta vismazākā uzmanība. Izvēlies tādu krēslu un galdu, pie kura vari sēdēt tikai tu viens pats. Nebūs efektīvi, ja tev apsēdīsies vēl kāds blakus, un mācīsies pavisam citu priekšmetu ar vēl lielāku grāmatu un materiālu kaudzi, kāda ir tev priekšā. Izvēlies studiju galdu, kas bloķē tevi no pārējiem apmeklētājiem. Ja ir tāda iespēja, rezervē individuālu studiju telpu. Jaunākās bibliotēkas šobrīd tiek būvētas ar mācību telpām, kas ir savienotas ar koledžu vai augstskolu. Tādējādi studenti var izvēlēties un rezervēt kādu telpu, lai varētu mierīgi vienatnē mācīties. Katrai telpas izmantošanai ir grafiks, tāpēc pieturies pie tā un izmanto laiku lietderīgi. Jo ātrāk tu beigsi mācības, jo ātrāk tiksi uz savām mājām.

Mācoties bibliotēkā izvairies no runāšanas pa mobilo telefonu vai skaļas mūzikas klausīšanās. Kā alternatīvu vari rakstīties ar teksta ziņām, izslēdzot skaņas signālu. Taču tās nav efektīvas mācības, ja patstāvīgi nodarbojies ar citām lietām. Ja tev nepieciešama mūzika, lai labāk koncentrētos, klausies to uz austiņām.

Studēšana grupās
Daudzi studenti izmanto bibliotēkas, lai sanāktu kopā un veiktu grupas darbu. Uz bibliotēku ņem līdzi tikai noderīgos materiālus un neko lieku, kā, piemēram, mp3 austiņas vai ko citu. Papildus mācību materiāliem no lekcijām, vienmēr sagatavojies ar tukšām lapām, jaunu pierakstu veikšanai.

Ja bibliotēka ir pietiekami liela, neizvēlaties sēdēt pašā tās centrā. Grupu darbs nozīmē arī sarunas un diskusijas vienam ar otru. Ja citi cilvēki būs atnākuši, lai klusumā apgūtu mācību vielu, tad jūsu grupas darbs būs diezgan traucējošs. Atrodiet tālāko nostūri, kur maksimāli maz traucēsiet apkārtējiem. Cenšaties pēc iespējas mazāk novirzīties no tēmas, skaļi smieties vai bļaustīties viens uz otru. Esat pieklājīgi un sarunājieties piezemētā balsī. Grupu darbam atrodiet vislielāko galdu, kur var sasēsties visi dalībnieki. Tā, lai nav lieki jāpārbīda viss bibliotēkas interjers. Jāsēž pēc iespējas tuvāk, lai nav jāpaaugstina balss tonis, kad vēlaties sazināties, taču, lai katram ir pietiekoši daudz vietas personīgiem materiāliem un grāmatām.

Lielākajās bibliotēkās ir iespēja rezervēt laiku sanāksmju telpās. To nav iespējams, ja vēlies individuāli mācīties, bet gan lielākam studentu kolektīvam. Izmantojiet šādu iespēju un būsiet pārliecināti, ka nevienu netraucēsiet. Šādās telpās var izspēlēt kopdarba aizstāvēšanu, kāds būs jāveic klases un pasniedzēja priekšā.