Ko mēs iegūstam, studējot augstskolā?

Ko mēs iegūstam, studējot augstskolā?

Studijas universitātē un iegūtais grāds paver plašas iespēju durvis tavā nākotnē. Jau izvēloties studiju programmu, tu saproti, kādu darbu vēlies strādāt. Darba devēja acīs tu iegūsi lielu plusiņu, ja būsi ieguvis augstāko grādu, jo tas nozīmē ne tikai studijas augsta reitinga skolā, bet arī prasmes sakārtot savu laika grafiku, lieliskas uzstāšanās spējas, prasmes rīkoties problēmsituācijās un citas zināšanas. Augstskola ir lieliska vieta, kur gūt pieredzi, kas būs noderīga visam mūžam.

Zināšanas profesionālajā jomā
Gudrība ir lielākais mērķis, ko vēlamies sasniegt, dodoties uz skolu. Augstskolā jaunieši dodas ar mērķi, apgūt kādu profesiju padziļināti, iegūt veiksmīgas prakses vietas, kas vēlāk vainagojas ar labas darba vietas iegūšanu. Studiju laikā, tu iemācies visu teoriju un praktiski rīkoties savā vēlamajā jomā. Nav izslēgts, ka pirmajā studiju gadā jau būsi pārdomājis savu izvēli, jo mācoties esi sapratis, ka tas nav tas, ko gribi darīt dzīvē. Arī tā ir liela gudrība, jo labāk ir pēc iespējas ātrāk saprast un pārdomāt savu izvēli. Ja cieši turies pie savas izvēlētās profesijas, tad mācības neliksies vis grūtas, bet gan interesantas un aizraujošas.

Komandu darbs
Darbā un jebkurā citā situācijā svarīgs ir komandas darbs un tava prasme lieliski sastrādāties ar kolēģiem. Studiju laikā jāveic daudz projektu darbi vai citādi uzdevumi, kas palīdz vieglāk integrēties jaunā sabiedrībā. Jo dažreiz tu tiec salikts grupā ar pavisam citādāk domājošiem cilvēkiem, un ir jāmācās tikt ārā no šādas situācijas un rast kopsaucējus. Ir jāmācās pieņemt citu cilvēku lēmumus, ne tikai dzīvot ar saviem pieņēmumiem. Šādas vērtīgas prasmes palīdz darbā strādājot ar kolēģiem, priekšnieku vai darbiniekiem, ja pats esi izveidojies savu biznesu. Tāpat arī ģimenes dzīvē ir svarīgi, lai darbojaties un domājat kā viena komanda. Katru problēmu ir jāmēģina atrisināt pēc iespējas visiem labvēlīgos ceļos.

Uzstāšanās māksla
Kuram gan nav zināma situācija, kad pirmo reizi jāiet publikas priekšā un jāprezentē kāds darbs. Augstskolas ļoti daudz piekopj šādu uzstāšanās praksi, liekot studentiem uzstāties publikas priekšā, aizstāvēt savus darbus un projektus. Tas gūst lieliskas prezentācijas prasmes. Īpaši noderīgas tās parādās pašā svarīgākajā sarunā – tavā darba intervijā. Tev ir jārunā pārliecinoši, skaidru valodu, nekautrējoties izteikt savas domas un atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem. Biznesa jomā bieži vien ir nepieciešams uzstāties dažādās sanāksmēs. Tev ir jāpārliecina partneri sadarboties tieši ar tavu uzņēmumu.

Lieliska laika plānošana
Kā lielākā prioritāte augstskolā ir laika plānošana. Bieži vien studenti apvieno mācības ar pusslodzes darbu, lai iegūtu finansiālu neatkarību no vecākiem. Studējot var iemācīties saplānot savu dienas kārtību, kā arī veiksmīgi tikt galā ar mēneša plāniem. Izveidojot darāmo darbu sarakstu konkrētos laikos un dienās, var kontrolēt savu laiku, cik varam pavadīt mācoties, cik atvēlēt sabiedriskajai dzīvei, kas arī nedrīkst būt pamesta novārtā. Studenti iemācās nekavēt termiņus, jo pretējā gadījumā, budžeta vietas zaudēšana var pārāk dārgi izmaksāt. Izveidojot darāmo darbu sarakstu, dienas tiek izmantotas efektīvi, un tici vai nē, visam pietiek laika!

Pielāgošanās spējas
Bieži vien studenti brauc mācīties uz citām pilsētām, prom no dzimtās mājas un pilsētas. Viņi ir spiesti pielāgoties jaunajai dzīvei, dzīvot dienesta viesnīcās vai meklēt kādu dzīvokli. Viņi paliek neatkarīgi no vecākiem, jo pašiem jāgatavo ēst, jākopj māja un jādodas pirkt sadzīvei nepieciešamās lietas. Cilvēki, kuri studē, kļūst patstāvīgi un tādi arī paliek visu atlikušo mūžu.