Karjera modes sfērā

Karjera modes sfērā

Vai ir pienācis laiks izvēlēties savu karjeru, ar ko vēlies nodarboties visu mūžu? Varbūt tu jau kopš bērnības esi modelējusi lellēm drēbes, un vēlies šo profesiju uzsākt profesionālā līmenī. Modes sfēra ir ļoti atalgota, kā arī pieprasīta mūsdienās. Slavenības ik uz soļa redzamas jaunākajos modes dizaineru tērpos. Ņemot vērā, ka mode pārņem mūsu ikdienas tērpus, pieaugošā interese šajā jomā ir patiešām ļoti saskatāma. Vienmēr būs cilvēki, kuri ir dzimuši, ar milzīgu dāvanu – radīt modi. Viņi ir radoši un tāpēc, ja vēlies savu karjeru saistīt ar modes dizaineres amatu, iesaku izlasīt, kādi ir galvenie plusi un mīnusi šim darbam. Raksts tapis sadarbībā ar Credit247.ro.

Modes dizaineri var iedalīties sīkākās sfērās:

  • Apģērba dizaineri rada un palīdz ražot vīriešu, sieviešu, bērnu apģērbu, ieskaitot ikdienas valkāšanai, kostīmus, sporta apģērbus, vakara tērpus, intīmo apģērbu un grūtnieču apģērbu.
  • Apavu dizaineri rada un palīdz ražot dažādu stilu kurpes un zābakus no jauniem, viegliem sintētiskiem materiāliem, dažādu kurpju zoļu variācijas, veidojot pavisam jaunu dizainu, kas apvieno komfortu, formu un funkciju.
  • Aksesuāru dizaineri izstrādā, piemēram, somas, jostas, šalles, cepures, zeķes, brilles.
  • Kostīmu dizaineri ražo skatuves tērpus mākslas, kino, televīzijas iestudējumiem.

Modes karjeras priekšrocības:

1. Darbā visu laiku būs dažādība. Vienu nedēļu tu strādāsi pie viena projekta, bet nākošajā jau pavisam ko citu un atšķirīgu. Nav jāuztraucas, ka šajā darbā varētu kļūt garlaicīgi. Darbs ir aizraujošs un daudzšķautnains.

2. Modes industrija pati par sevi ir interesanta vieta. Tu satiksi daudz slavenas personības, kuras vēlēsies, lai tieši tu radi kādu jaunu apģērbu. Tāpat arī darba kolēģi ir radoši un atraisīti.

3. Modes nozarē ļoti izplatīta ir ceļošana un komandējumi. Tu nekad nevari zināt, kuram klientam nepieciešams nākošais projekts, un, tikpat labi, tev būs jādodas uz Amerikas Savienotajām Valstīm, lai realizētu savu tērpu.

4. Tu vari izveidot savu īpašo zīmolu, kļūt populāra visā pasaulē, kas nozīmē, ka arī atalgojums būs ļoti liels. Atrodot savu vietu modē un pieturoties pie tās, vari palielināt savu popularitāti.

Modes karjeras trūkumi:

1. Šis darbs prasa garas darba stundas, jo ir savi termiņi, kuri ir obligāti jāizpilda. Ja tev nedēļas noslēgumā nepieciešams izgatavot apģērbs kādam cilvēkam, tad termiņus nedrīkst iekavēt, jo klients paļaujas tieši uz konkrēto datumu uz konkrēto pasākumu.

2. Modes biznesā ir jāsastopas ar skarbu kritiku. Arī kritiķi ir konkrēta profesija, kuri dara savu darbu, bet tas viss notiek plašos mediju lokos, un, ja iegūsi kādu kritiķu negatīvu viedokli, to zinās plaša publika un būs grūti pārkāpt pāri.

3. Lai izveidotu savu reputāciju, slavu un zīmolu ir nepieciešams patiešām smags darbs. Sākumā būs ļoti sevi jāpierāda, klienti būs maz, un kamēr tavs izveidotais apģērbs sastaps plašāku sabiedrības daļu, būs jāsaskaras ar zināmiem pārbaudījumiem.

4. Lai arī cik radoša personība tu būtu, modes sfēra ir ļoti konkurētspējīga. Arvien parādās jauni dizaineri ar savām idejām. Galu galā tu vari būt izsmelts no savām idejām.

5. Peļņas ziņā šis darbs varētu būt arī reizēm neienesīgs – jo alga ir par pastrādāto darbu. Ja tev gadīsies periods, kad nav neviens pieprasījums, tad arī kontā var iestāties “sausuma” periods.

6. Tev var gadīties, ka jāstrādā kopā ar cilvēkiem, kuriem domas pilnībā nesakrīt ar tavām. Tas nozīmē, ka būs jākāpj ārā no savām idejām, lai īstenotu klienta ieceres. Dažbrīd tas var būt ļoti mulsinoši un neērti, un tev nāksies radīt ko tādu, kas pašai īsti nekad neienāktu prātā.

Vairāk par šo tēmu raksta šī mājaslapa.