Kāpēc mums ir jāmācās?

Kāpēc mums ir jāmācās?

Viena no labākajām lietām dzīvē ir zināšanas. Tās mēs iegūstam jau no bērnības un turpinām pilnveidot visa mūža laikā. Dzīve ir kā liela skola, kuru mēs nekad nebeidzam. Lai ko mēs arī darītu, mēs iegūstam jaunas prasmes. Metodes kā mācamies ir dažādas, taču iznākums ir vienāds – ar katru dzīves soli mēs paliekam gudrāki. Pasaules labākie un veiksmīgākie uzņēmēji nerīkojas tā, it kā viņi zinātu visu. Viņi visi kā viens saprot, ka, lai gūtu veiksmīgus panākumus, nedrīkst pārstāt mācīties un pilnveidoties. Gudrība ir tā lieta, ko tev neviens nevarēs atņemt.

Mācoties, tu kļūsti laimīgāks
Mācības mēdz būt grūtas. Piemēram, ja runājam par sporta aktivitātēm: lai iemācītos jaunus trikus, ir jāpārvar grūtības. Taču gala rezultāts rada neizmērojamu prieku un stimulu turpināt iesākto. Sportā lielākie sasniegumi ir pārspēt rekordus – gan savus, gan citu. Uzstādītie mērķi piepildās, ja liec smadzenēm darboties ik dienu un neatslābt grūtās situācijās. Tā tas ir visās profesijās – jo vairāk strādāsi, jo vairāk prieka gūsi par to, ka esi augstas klases profesionālis. Vairāki pētījumi liecina, ka cilvēki paliek arvien laimīgāki, nosakot noteiktus mērķus, ko sasniegt. Jo sasniegt mērķus varam tikai mēs paši, un rezultāts dod lielu gandarījumu par paveikto. Mēs paši izvēlamies, cik stundas veltīsim darbam un paši uzņemamies atbildību par rezultātiem. Attīstoties savā intelektuālā, mēs iegūstam iekšēju mieru.

Mācoties, tu kļūsti neaizvietojams darba kolektīvā
Tas cilvēks, kurš spēj pielāgoties dažādām situācijām ir vinnētājs jebkurā gadījumā. Gudri cilvēki spēj reaģēt uz dažādām situācijām, kamēr citi spēj tikt galā tikai ar viena spektra problēmu. Šādi vispusīgi cilvēki ir paši noderīgākie biznesa jomā. Tu vari pārdot tikai savu noteikto produktu, un iegūt tikai vienus ienākumus. Tajā pašā laikā, ja esi gudrs un spēj pielāgoties dažādām situācijām, tu spēj pārdot, vadīt biroja darbību, risināt problēmas, un kļūt par neaizvietojamu personu. Pie tevis var vērsies dažādos jautājumos, jo kolēģi zina, ka tu spēsi palīdzēt.

Mācoties, tu izvairies no problēmām
Jau laicīgi apzināta problēma, ļauj tev ātrāk noreaģēt un izlabot to. Tu nekad necietīsi sakāvi biznesa jomā, jo vienmēr būsi soli priekšā savam konkurentam. Tu saproti, kas būtu visgudrākā rīcība, un tā arī dari. Dažreiz gudri ir mācīties no citiem, nebaidoties no tā, ka kaut ko nezināt. Arī otrs cilvēks kļūst gandarīts, ka tu mācies no viņa. Ne vienmēr mācīties tikai no savām kļūdām ir pareizi – ja tu nekad neesi saskāries ar konkrēto situāciju un neesi kļūdījies, tad pareizi ir sekot tiem padomiem, kas jau reiz ir “apdedzinājušies” kādā konkrētā situācijā. Lai ko tu arī darītu, no katras situācijas ir iespēja mācīties, pat arī, ja tā ir negatīva: tad tu mācies, ko darīt, lai tā vairs nenotiktu.

Mācoties, tu kļūsti par skolotāju citiem
Vienīgais veids, kā iegūt meistarību, ir mācīties. Tu nevari mācīt citus par to, ko neesi pārliecināts. Viens no labākajiem veidiem, kā iemācīties, ir sarunāties. Mācītājs un persona, kas mācās abi ir ieinteresēti gūt kādu labumu. Iemācot citam to, ko pats zini, rada lielisku gandarījuma sajūtu. Katrs cilvēks, kas ienāk tavā dzīvē ir jauns skolotājs. Nav jāiegūst pedagoģijas grāds, lai būtu tiesīgs kādam iemācīt to, ko zini. Ja esi uzņēmuma līderis, iemāci saviem darbiniekiem strādāt, it kā tu nebūtu. Tā ir liela meistarība būt par autoritāti kādam, tāpēc radi par sevi priekšstatu, ka esi zinošs un gatavs iemācīt savu meistarību citiem.